14 trójek Płaczka w jednym meczu!

Udostępnij:

Adrian Płaczek z KS Start Meble Dobrodzień w meczu z Wisłą Kraków zapisał się na kartach polskiej koszykówki trafiając 14 rzutów za trzy punkty.

Bez wątpienia występ Płaczka będzie na długo zapamiętany, bo jest rekordowym jeśli chodzi o ilość trafionych rzutów w jednym meczu na szczeblu centralnym. W ekstraklasie najwięcej, bo 11 trójek trafiali Kenny Williams z Prokomu oraz Drazen Tankosic z Pogoni Ruda Śląska.

W całym meczu zawodnik z Dobrodzienia oddał aż 24 rzuty zza łuku, ale nie jest to rekord, bo Michał Wojtyński w sezonie 2015/16 II ligi odpalił w jednym meczu aż 27 trójek!

Rekordzista mierzy 182 centymetry i ma niespełna 34 lata i jest to jego pierwszy sezon na tym szczeblu rozgrywkowym. Wraz z doświadczonym Łukaszem Bąkiem jest liderem ekipy Startu. W całym sezonie oddał już 312 rzutów zza łuku i trafił ich 115, co daje całkiem niezłe, jak na strzelca 37 procent. Co ciekawsze za dwa punkty Płaczek rzucał w tym sezonie tylko 98 razy.

W tym sezonie miewał już trzy mecze, w których trafiał osiem razy zza łuku, ale mecz z Wisłą zapamięta na długo.

– Z moim przyjacielem z drużyny Michałem Czekajem uważamy, że lepiej rzucać „pewnie za trzy niż niepewnie za dwa” (śmiech). Ogólnie bardzo mi żal, że jesteśmy w dole tabeli i musimy grać o utrzymanie w II lidze, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Wszystkie drużyny trenują 5 razy w tygodniu plus mecz, a my tylko dwa razy plus mecz. Jeszcze nie w każdym treningu wszyscy mogą uczestniczyć ze względów zawodowych – wyjaśnia rozgrywający Startu.

Pomimo pierwszego sezonu na tym szczeblu Płaczek radzi sobie bez kompleksów i sam ma nadzieję, że jeszcze trochę pogra na poziomie II ligi.

– Mam prawie 34 lata, ale chciałbym jeszcze pograć na tym poziomie, bo jak widać nie jest ze mną tak źle – dodaje półżartem Płaczek.

14 trójek wynosi rekord NBA Klaya Thompsona i właśnie o podobnym występie na polskich parkietach marzył Adrian i stało się.

– To co zrobił Klay Thompson było niesamowite. Moim małym marzeniem moim było zrobić coś podobnego w II lidze, a jeśli faktycznie pobiłem rekord w polskich rozgrywkach, to jest mi szalenie miło z tego powodu – przyznaje zawodnik z Dobrodzienia.

Skoro 14 trójek już trafił, to co będzie dalej?

– Nie wiem. Może 15 trójek (śmiech). Ale ktoś i tak będzie się musiał napocić żeby przebić mój wynik – kończy Płaczek.

Dotychczasowe rekordy trójek w tym sezonie II ligi

10 – Dariusz Dobrzycki (Sklep Polski MKK Gniezno) w meczu z Tarnovią

10 – Łukasz Szczypka (AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice) w meczu z KS Start Meble Dobrodzień

9 – Patryk Garwol (AZS Basket Nysa) w meczu z PGE Turów Zgorzelec

9 – Daniel Korólczyk (Domino Inowrocław) w meczu z Trefl II Sopot

8 – Paweł Jurczyński (Zagłębie Sosnowiec) w meczu z Daas Basket Hills Bielsko-Biała

8 – Mateusz Kaszowski (Arka AMW II Gdynia) w meczu z Sklep Polski MKK Gniezno

8 – Przemysław Kuźkow (GLKS Nadarzyn) w meczu z ŁKS AZS UŁ SG Łódź

8 – Maciej Muskała (RKKS Rawia Rawag Rawicz) w meczu z KS Kosz Pleszew

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.