Balcerowski znów punktuje w Eurolidze

Udostępnij:

Kolejny występ w Eurolidze okraszony punktami zanotował Aleksander Balcerowski. Jego Gran Canaria uległa na wyjeździe FC Barcelonie.

Po raz trzeci z rzędu 18-latek z Polski wyszedł w pierwszej piątce drużyny Pedro Martineza, a po raz drugi na parkietach Euroligi. Tym razem rywalem zespołu z Wysp Kanaryjskich była słynna Barcelona.

Balcerowski rozpoczął mecz w swoim stylu – trafiając z dystansu. To powoli staje się znakiem rozpoznawczym naszego skrzydłowego. Tym bardziej, że rywale przy takim zasięgu Polaka są po prostu bezradni. Kolejne minuty już nie były tak owocne, ale „Balcer” grał na mocnego rywala – Chrisa Singletona, który kilka razy przetestował wychowanka wałbrzyskiego Górnika.

W całym meczu Olek spędził na parkiecie prawie 20 minut zapisując na swoim koncie 3 oczka (1/5 z gry) i 1 zbiórkę, a jego zespół dostał porządną lekcję basketu przegrywając aż 64:93.

Cieszy fakt, że trener Martinez konsekwentnie daje grać Balcerowskiemu, który coraz poważniej wchodzi w świat dorosłego basketu. Każda minuta na takim poziomie rozgrywkowym jest świetnym kapitałem na przyszłość dla 18-latka z Polski.

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.