Bożenko show w Pleszewie!

Udostępnij:

Sebastian Bożenko poprowadził rezerwy Śląska do wygranej nad KS Kosz Pleszew. Rozgrywający WKS-u zanotował na swoim koncie aż 45 oczek.

W zaległym meczu w Pleszewie gospodarze liczyli na zachowanie szansy na fazę play-off, ale wybił im to z głowy Sebastian Bożenko. 20-letni rozgrywający Exact Systems Śląska zagrał fenomenalne zawody, a do przerwy na swoim koncie miał już 30 punktów.

Również końcówka należała do gracza WKS-u. Bożenko dołożył 7 oczek przez ostatnie 1,5 minuty gry i przypieczętował wygraną Śląska, która zapewniła im awans na 5.miejsce w tabeli grupy D II ligi.

W całym meczu zgromadził na swoim koncie 45 punktów grając na bardzo dobrym procencie – 7/13 za 2 (53,8%), 7/12 za 3 (58,3%) oraz 10/11 z linii wolnych.

Do tej pory najlepszy występ mierzący 183 centymetry zawodnik zaliczył 21 października 2018 roku rzucając 19 oczek przeciwko drużynie AZS-u Basket Nysa. W tym sezonie z jego usług korzysta również Radosław Hyży dając mu szansę w zespole lidera I ligi, a 20-latek notuje średnio 4 punkty i 0,8 asysty.

Bożenko jest wychowankiem Niwy Oświęcim i do Śląska trafił w wieku 16 lat i od tamtej pory zbierał niezłe recenzje za grę w drużynach młodzieżowych. W pierwszej drużynie ma się od kogo uczyć, bo na treningach może grać przeciwko Robertowi Skibniewskiemu, Norbertowi Kulonowi czy Krzysztofowi Jakóbczykowi.

Sebastian czekamy na więcej!

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.