Górnik zaprezentował skład. Są niespodzianki!

Udostępnij:

Górnik Trans.eu Wałbrzych dość szybko skompletował drużynę na pierwszoligowy sezon 2019/20. W składzie nie brakuje niespodzianek.

W porównaniu do drużyny z zeszłego sezonu nastąpiła duża rewolucja. Trener Łukasz Grudniewski wymienił większość zespołu. Z „biało-niebieskimi” barwami pożegnało się aż ośmiu graczy: Piotr Niedźwiedzki, Hubert Kruszczyński, Grzegorz Małecki, Krzysztof Spała, Tomasz Krzywdziński, Jakub Der, Maciej Krzymiński oraz Bartosz Kłyż.

W ich miejsce w Wałbrzychu pojawiło się pięciu nowych zawodników, ale dla dwóch będą to powroty do Górnika. Mowa o Damianie Pielochu i Krzysztofie Jakóbczyku. Obaj stanowili w zeszłym roku o sile wrocławskich ekip – WKK i Śląska, a od nowego sezonu będą ponownie dziurawić kosze w barwach wałbrzyskiej ekipy.

Nowymi twarzami są za to Kamil Zywert, który jest jednym z najlepszych playmakerów na zapleczu ekstraklasy, a do Wałbrzychu przenosi się z oddalonego o 517 kilometrów Łańcuta.

Z Krakowa pod Chełmiec zawitał Maciej Koperski – reprezentant Polski do lat 20 i utalentowany strzelec. Wraz z Jakóbczykiem będą wymiennie grać na pozycji numer dwa.

Ostatnim z nowych nabytków jest Damian Cechniak, który będzie miał za zadanie załatać pod koszem dziurę po Piotrze Niedźwiedzkim. Misja niełatwa, ale 25-latek należy do wyróżniających się centrów na pierwszoligowych parkietach. W ostatnim sezonie występował w ekipie Czarnych Słupsk.

W zespole widnieje także nazwisko Mateusza Podejki – wychowanka klubu, który ostatni sezon spędził w drugoligowym SMS-ie Władysławowo. Teraz będzie miał szansę zadebiutować szczebel rozgrywkowy wyżej w barwach swojego macierzystego klubu.

Skład uzupełniają zawodnicy, którzy pozostali z ubiegłego sezonu: kapitan Rafał Glapiński, Bartłomiej Ratajczak, Marcin Wróbel, Damian Durski, Marcin Jeziorowski i Łukasz Makarczuk.

Tak prezentuje się „biało-niebieska” armia na sezon 2019/20. Widać sporą siłę na obwodzie, ale można pokusić się o stwierdzenie, że brakuje zawodnika w stylu „stretch four”, który byłby w stanie rozciągnąć grę z obwodu.

Drużyna Górnika treningi wznowi 5 sierpnia.

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.