PLK

Michał Ignerski z Nysy do Anwilu!

Udostępnij:

Po czterech meczach w barwach AZS Basket Nysa na koniec okienka transferowego w PLK Michał Ignerski przenosi się do Anwilu Włocławek!

Wydawało się, że AZS Basket Nysa z Michałem Ignerskim w składzie może namieszać w play-off II ligi tymczasem 38-latek zaskoczył wszystkich i wrócił do PLK!

Po 13 latach po jego usługi postanowił znów sięgnąć aktualny mistrz Polski – Anwil Włocławek. To bez wątpienia hit transferowy „last minute” na polskim podwórku.

Ignerski w II lidze notował średnio 32 punkty i 11 zbiórek. Teraz przyjdzie mu toczyć boje na dużo wyższym szczeblu. Z pewnością stanie się poważnym wzmocnieniem polskiej rotacji w ekipie Igora Milicicia.

To właśnie w Anwilu były reprezentant Polski spędził swój ostatni sezon w PLK w latach 2005/06. Zdobywał wtedy średnio 15,4 punktu i 4,5 zbiórki.

Pieniądze z kontraktu Michał postanowił przekazać na cele charytatywne.

– Pieniądze zarabiam gdzieś indziej. W związku z tym całość kwoty, którą zaproponował mi klub z Włocławka, przeznaczę na cele charytatywne na rzecz potrzebujących dzieci – mówi Ignerski w oficjalnym komunikacie prasowym na stronie Anwilu Włocławek.

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.