Śląsk bez awansu i bez trenera

Udostępnij:

Radosław Hyży nie jest już trenerem FutureNet Śląska Wrocław. Klub nie przedłuży wygasającego kontraktu.

Na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat:

„Wraz z ostatnim spotkaniem sezonu 2018/2019 wygaśnięciu uległ kontrakt z dotychczasowym trenerem Trójkolorowych, Radosławem Hyżym. Ze względu na nieosiągnięcie kluczowego w tym sezonie celu, jakim był awans do ekstraklasy, klub zdecydował się nie przedłużać kontraktu ze szkoleniowcem. Dziękujemy za prawie dwa lata ciężkiej pracy i pełnego zaangażowania.”

Śląsk od startu sezonu hucznie zapowiadał, że interesuje go tylko awans i po sezonie zasadniczym wydawało się, że ten cel jest bliski realizacji, ale już granie w fazie play-off pokazało, że wrocławianie potykają się w „Drodze na szczyt”. Pierwsze potknięcie nastąpiło w Wałbrzychu, a kolejne dwa w meczach z Czarnymi, by w finale przegrać 0-3 z rozpędzoną Astorią.

Brak awansu oznacza duży zawód, a skład personalny, którym dysponował trener Hyży wyrózniał się na tle całej ligi, ale to nie wystarczyło żeby wygrać I ligę. Taktyka Śląska opierała się na rzutach z dystansu, ale jak zawodził ten element, to drużyna miała problem. Brakowało alternatywy, która pozwoliłaby urozmaicić granie Trójkolorowych.

W trakcie dwóch sezonów Radosław Hyży poprowadził Śląsk w 69 meczach, z których wygrał 42. Teraz we Wrocławiu nastąpi intensywny czas poszukiwań jego następcy. W kuluarach mówi się, że nie jest wykluczony start WKS-u w PLK w kolejnym sezonie…

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.