Waczyński chwali Balcerowskiego: Mam nadzieję, że zagra w NBA

Udostępnij:

Po polskim meczu w lidze ACB Adam Waczyński pochwalił Aleksandra Balcerowskiego przepowiadając mu dużą, koszykarską przyszłość.

W ostatniej kolejce hiszpańskiej ligi ACB doszło do polskiego starcia pomiędzy Herbalife Gran Canaria z Olkiem Balcerowskim w składzie oraz Unicają Malaga, w której występuje Adam Waczyński.

Górą byli zawodnicy z Wysp Kanaryjskich, którzy wygrali 85:76 a sam Balcerowski wypadł o punkt lepiej w bezpośrednim pojedynku ze starszym kolegą. 18-latek zdobył 9 oczek, przy 8 punktach „Wacy”.

Po spotkaniu zapytaliśmy jak kapitan reprezentacji Polski ocenia grę swojego rodaka.

– Młody dał im prąd w trzeciej kwarcie. Trafił ważne trójki, które pomogły wygrać Gran Canarii – przyznaje Waczyński.

Co wyróżnia Balcerowskiego na tle innych zawodników oprócz warunków fizycznych?

– Pewność siebie, poruszanie się po parkiecie oraz widzenie gry – wylicza gracz z Malagi.

W dodatku ciężko zatrzymać gracza, który decyduje się rzucać z obwodu przy wzroście 217 centymetrów…

– Nie da się go zatrzymać. Rzucił nam dwie trójki przez ręce, a trener do drużyny: „Close out more”. Ciekawe tylko jak to zrobić… – dodaje z uśmiechem popularny „Waca”.

Co ciekawe obu graczy łączy przeszłość klubowa. Zarówno Balcerowski jak i Waczyński występowali w Górniku Wałbrzych. „Balcer” jest wychowankiem wałbrzyskiego klubu, a Adam pierwszy poważny sezon w PLK rozegrał właśnie pod Chełmcem.

Jaką przyszłość widzi Waczyński przed Balcerowskim?

– Jest pod lupą wielu skautów NBA. Trzymam za niego mocno kciuki i mam nadzieję, że będzie kolejnym po Marcinie Gortacie, polskim graczem w najlepszej lidze świata. Ma na to wielkie szanse – kończy kapitan kadry.

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.